Błękitni Dys - Hetman Gołąb 3:6 19.08.2017

Aktualności

DKS Błękitni Dys - Avenir Jabłonna 0:2 (0:1)

• autor: JuniorGK, 2014-05-04 19:32

W meczu 19 kolejki przegraliśmy z Avenirem Jabłonna 0:2.

Do spotkania przystąpiliśmy bez Dominika Wrzyszcza, Kuby Kawalca, Marka Wrzyszcza a Wojtek Minda dojechał na drugą połowę. Dodać trzeba także, że w niepełni sił grali Andrzej Boryca i Mariusz Łucka.

Mecz rozpoczął się od walki o każdą piłkę w środku pola. Pierwszą sytuację miał Avenir w 12 minucie jednak ze strzałem poradził sobie Kamil Kamiński. DKS stwarzał sobie sytuacje głównie po stałych fragmentach gry, jednak zawsze brakowało szczęścia. W 35 minucie arbiter podyktował dość dyskusyjny rzut karny dla gości. Napastnik Aveniru zamienił go na gola. Pięć minut przed przerwą sprzed pola karnego uderzał Adrian Kołodziejczyk ale piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki. Do przerwy 0:1.

Druga połowa to przejęcie inicjatywy przez DKS. Chociaż to Avenir już dwie minuty po wznowieniu gry miał wyśmienitą sytuację. Napastnik gości z 3 metrów uderzył ponad bramką. W 60 minucie ręką polu karnym zagrywał obrońca z Jabłonny. Niestety gwizdek milczał. Pięć minut później w sytuacji sam na sam Mariusz Łucka starał się przelobować bramkarza, jednak niecelnie. W 74 minucie po strzale zza pola karnego bramkę zdobywają goście. W końcówce DKS miał jeszcze dwa rzuty wolne w okolicy pola karnego Aveniru. Niestety nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Dys-Avenir 0:2.

Trzeba przyznać, że nie był to najlepszy mecz w wykonaniu ekipy z Dysa. Przede wszystkim zabrakło walki. Słabym usprawiedliwieniem jest "nie mieliśmy składu". Ambicja, konsekwencja i nieustępliwość to są te cechy, które charakteryzowały nas w ostatnich spotkaniach i dzięki którym odnieśliśmy korzystne wyniki. Niezależnie od tego czy gramy bez kilku podstawowych zawodników czy dysponujemy pełną kadrą musimy dawać z siebie wszystko a wtedy nawet jeśli się przegrywa to jest to porażka z honorem. Avenir to solidny zespół, który w tej rundzie już nie raz to udowodnił. Możemy im tylko pogratulować a sami wziąć się do roboty i w każdym kolejnym spotkaniu grać na maksa swoich możliwości.

Za tydzień mecz derbowy. W Ciecierzynie zagramy z KS'em, który w tej rundzie nieco spuścił z tonu w porównaniu do rundy jesiennej. Mimo to jak przystało na derby miejsce w tabeli się nie liczy i takie mecze rządzą się swoimi prawami. Na jesieni w Dysie padł remis 2:2. Zapraszamy!