LKS Kamionka - DKS Błękitni Dys 2:7 (1:2)

• autor: JuniorGK, 2014-06-15 14:52

W przedostatniej kolejce sezonu DKS pewnie wygrał z LKS Kamionka 7:2.

Mecz rozpoczął się do dobrze dla gospodarzy. Już w 9 minucie po błędzie defensywy objęli prowadzenie. Gra jednak toczyła się na połowie Kamionki. W 28 minucie DKS doprowadził do remisu. Po rzucie rożnym i wybiciu piłki na przed pole z około 30 metrów uderzył Mateusz Wrzyszcz a futbolówka zatrzepotała w siatce. W dalszym etapie gry Błękitni przeważali i stworzyli kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. Najbliżej szczęścia był Patryk Momont, jednak nieczysto trafił w piłkę. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Kuba Kawalec strzałem z ostrego kąta i lekką pomocą bramkarza wyprowadza DKS na prowadzenie. Do przerwy 2:1 dla Dysa.

Druga odsłona wyglądała podobnie do pierwszej. To DKS dominował na placu gry, utrzymywał się przy piłce i zagrażał bramce rywali. W 57 minucie prowadzenie podwyższył Wojtek Minda zaskakując bramkarza gospodarzy. Dziesięć minut później znowu była nerwówka. Pomocnik Kamionki uderzył zza pola karnego a zasłonięty Kamil Kamiński spóźnił się z interwencją i było 3:2. Na szczęście końcówka należała do DKS'u który zaaplikował rywalowi jeszcze cztery gole. Najpierw bramkę strzelił Patryk Momont dobrze wykorzystując dogodną okazję. Kilka chwil później do siatki trafił Piotr Łopucki, który po minięciu golkipera dopisał na swoje konto jedną bramkę. Na pięć minut przed końcem meczu do bramki gospodarzy ponownie trafił Wojtek Minda. Wynik ustalił Patryk Momont, który strzałem między nogami bramkarza zdobył swojego drugiego gola. Po trzech doliczonych minutach gry arbiter zakończył zawody.

Trzeba także zaznaczyć, że chyba po raz pierwszy w tym sezonie sędzia główny nie pokazał ani jednej kartki żadnej z drużyn. W dzisiejszym wypadku wydaje się, że prawidłowo.

Na kolejkę przed końcem zasłużony awans do klasy okręgowej zapewnił sobie LKS Wierzchowiska. Vice-mistrzem został zespół GKS'u Niemiec, a na najniższym stopniu podium uplasował się Avenir Jabłonna. Szans na utrzymanie nie ma już GLKS Głusk, który najprawdopodobniej od nowego sezonu będzie grał w klasie B.

Za tydzień w Dysie zakończymy sezon meczem z rezerwami lubelskiego Motoru. Od wyniku tego spotkania będzie zależało czy zostaniemy na 7 lokacie czy może zamienimy się miejscami w tabeli właśnie z Motorem. Na to spotkanie już teraz gorąco zapraszamy kibiców.

herb LKS Kamionka
(1:2)
herb DKS Błękitni Dys
LKS Kamionka   DKS Błękitni Dys
Kamionka

2014-06-15, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

herb DKS Błękitni Dys Informacje o kadrze DKS Błękitni Dys

1. Kamil Kamiński
2. Mariusz Łucka  kapitan
3. Mateusz Wrzyszcz bramka  (1 asysta)
4. Michał Capała
5. Maciek Goś
6. Andrzej Boryca   zmiana 70" Dominik Wrzyszcz  (1 asysta)
7. Jakub Woźniak
8. Jakub Kawalec bramka  (1 asysta)
9. Wojciech Minda bramka bramka  (1 asysta)
10. Piotr Łopucki  bramka
11. Patryk Momont bramka bramka  (1 asysta)

Oceny zawodników »

autor: ~anonim 2014-06-15 19:55:20

avatar Jak przegrywacie nie dajecie opisów meczu, jak wygracie sędzie dobrze sędziował ;)

autor: ~anonim 2014-06-16 11:06:19

avatar Mylisz się. Nie było opisu tylko z ostatniego meczu ,WYGRANEGO z Bogucinem. Opisy są jesli administator ma czas je napisac. Co do sedziego to w porownaniu do ostatnich wyczynów arbitrów spisał się nienagannie.